logo tik toka mobilne spawanie facebook, spawanie z dojazdem do klienta
  1. pl
  2. de
logo facebooka mobilne spawanie facebook, spawanie z dojazdem do klienta

Borysławice Zamkowe 23, 62-640 Grzegorzew, e-mail: kontakt@mobilny-spawacz.pl, tel. 697-780-452

logo spawanie mobilne

NAPRAWA KOPAREK SPAWALNICZA, NAPRAWA ŁYŻEK DO KOPAREK.

Oferujemy: naprawa koparek spawalnicza, naprawa łyżek do koparek spawanie, spawanie łyżek do koparek. Usługi świadczymy z dojazdem do klienta 24/7.

 

Koparki to sprzęty wykorzystywane w bardzo wielu miejscach i pracach. Niektóre wykonują lekkie wykopy, inne służą do rozbiórek, wyrywania fundamentów czy przerzucania gruzu. Bez względu na rodzaj wykonywanej usługi są narażone na liczne uszkodzenia. Znaczny wpływ ma także sposób użytkowania przez operatorów. Brak osiowości uszkadza sworznie, powodując odchylenia i naprężenia konstrukcji koparki. 

Wybite mosiężne tuleje są początkowym etapem uszkodzeń. W trakcie użytkowania należy codziennie sprawdzać także układ centralnego smarowania. W przypadku wysokich temperatur i dużego tempa pracy doglądać nawet kilka razy dziennie. 
 

Jakie elementy koparki wymagają najczęściej naprawy przez nasz mobilny serwis spawalniczy? 

Naprawa i spawanie ramienia koparki.

Ramię koparki bywa narażone na rozwarstwienie powodując mikropęknięcia materiału. Najczęstszym efektem jest rozerwanie materiału i naruszenie struktury konstrukcji oraz przesunięcie osiowości. Zanim opiszę, jak przebiega naprawa koparki, a dokładnie naprawa pękniętego ramienia koparki, oraz spawanie ramienia koparki, zastanówmy się co prowadzi do tego rodzaju uszkodzeń. Jedną z przyczyn, jak już wyżej wspomniałem może być błąd operatora, niedostosowanie np. wielkości nożyc do mocy i nośności koparki. Doskonale pamiętam przypadek, gdy w koparce Liebherr 934 zostały zamontowane nożyce o wadze przekroczonej o ponad 1200 kg. co właśnie doprowadziło do rozerwania ramienia. 
 

Pierwszym etapem, w tym przypadku, jest przygotowanie miejsca i materiału do pracy. Zabezpieczenie przewodów, oczyszczenie ze smarów, farby, tak aby miejsce pęknięcia było czyste. Dzięki takiemu zabiegowi jesteśmy w stanie ocenić czy oprócz widocznego gołym okiem uszkodzenia nie ujawnia się inne pęknięcie ramienia. 
 

Kolejnym krokiem jest wypalenie pęknięcia, oczyszczenie krawędzi szlifierką oraz przygotowanie blach, które będą służyć jako podkładka. Użycie podkładki w przypadku dużego pęknięcia jest niezbędne do wzmocnienia spawanej później konstrukcji. Gdy materiał i blachy będą już gotowe, czas przejść do najważniejszego etapu - spawanie pękniętego ramienia koparki. Z racji pracy w terenie i braku możliwości obracania wykorzystuję pozycję PF - to znaczy spawanie w pionie. Pozycja ta gwarantuje mocne i wytrzymałe spawy, dzięki pełnej penetracji, wtopieniu się spoiny w materiał. Ostatnim elementem, który wykonujemy na życzenie klienta jest zastosowanie nakładek na obrabiany materiał. Pełnią one rolę nie tylko estetyczną - powierzchnia do malowania ma lepszą strukturę, ale także w pewien sposób wzmacnia ramię koparki.

Kliknij już TERAZ, aby zadzwonić i uzyskać pomoc:

697-780-452

Naprawa i spawanie łyżki koparki.

Kolejnym często spotykanym zjawiskiem jest pęknięta łyżka koparki. Tu kolejny raz warto wspomnieć, że nie ma znaczenia co “przerzuca” operator, lecz jak jej używa! Wytarta lub zmęczona łyżka koparki nie gwarantuje bezpiecznej, a przede wszystkim precyzyjnej pracy. Więcej na ten temat przeczytasz w dziale: SPAWANIE ŁYŻEK DO KOPAREK

Pęknięty adapter koparki oraz naprawa uszkodzonego szybkozłącza w koparce.

Pęknięty adapter, naprawa uszkodzonego szybkozłącza w koparce to jedne z częstszych awarii, z którymi spotykamy się w firmach rozbiórkowych. Możemy wskazać trzy główne przyczyny tego typu uszkodzeń: 
 

a. błędy operatorów, 

b. brak osiowości ramienia, 

c. nieodpowiednie dopasowanie nożyc, gryzaka, młota, łyżki do wielkości gabarytów koparki; 
 

Pojawiająca się niewielka rysa na szybkozłączu powinna nas zaniepokoić. Warto wówczas sprawdzić czy owo pęknięcie nie jest większe. Każdy może to sprawdzić używając odtłuszczacza lub innego środka, który oczyści nam materiał. Najczęściej pęknięcie szybkozłącza czy adaptera ma miejsce na spoinach lub bardzo blisko nich. Wynika to z faktu, że te miejsca poddawane są ogromnym drganiom, powodującym naprężenia. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się uchwyt elektro-powietrzny wraz elektrodą węglową, która usunie nam starą spoinę i wyżłobi pęknięcie. Dzięki tak przygotowanemu materiałowi mamy gwarancję wtopienia się spoiny, a co za tym idzie także wytrzymałości spawanego miejsca. 

Naprawa i spawanie uszkodzonej gąsiennicy w koparce.

Naprawa uszkodzonej gąsienicy w koparce lub wymiana klepek są kolejnymi problemami z jakimi spotykamy się podczas usług z dojazdem do Klienta.
W przypadku pracy z gąsienicami niezbędna jest pomoc operatora, który dzięki swoim umiejętnościom będzie w stanie bardzo ułatwić i przyspieszyć pracę. Pierwszy etapem jest usunięcie zawleczki przy zaworze smaru, dzięki czemu nastąpi zwolnienie napinacza gąsienicy. Następnie operator ma za zadanie zwolnić koło napinające. Gdy gąsienica jest poluzowana można rozpocząć wybijanie sworznia spinającego z koparki. Najprostszymi narzędziami, które mogą nam do tego posłużyć jest wybijak i młot. Aby ułatwić sobie ten proces wykorzystujemy palnik acetylen-tlen w celu lekkiego podgrzania materiału, który skurczy się do minimalnej średnicy sworznia. Kiedy sworzeń będzie wybity kolejny raz, niezbędna będzie pomoc operatora, który powinien zjechać koparką ze starej gąsienicy. Gdy to nastąpi mamy już możliwość swobodnej pracy przy naprawie gąsienicy czy wymianie klepek. Ostatnim krokiem jest ustawienie gąsienicy w taki sposób, żeby koparka mogła najechać na nią.
Do naciągania warto użyć łańcucha przyczepionego do przedniej łyżki lub po prostu opierać się na niej by cały proces zakładania przebiegł sprawnie.

Kiedy to nastąpi wystarczy wbić sworzeń oraz nasmarować i umieścić zawleczkę smaru w odpowiednim miejscu. 

Kliknij już TERAZ, aby zadzwonić i uzyskać pomoc:

697-780-452

Poniżej galeria zdjęć z wykonywanych napraw koparek w naszym mobilnym serwisie spawalniczym:

Kliknij już TERAZ, aby zadzwonić i uzyskać pomoc:

697-780-452

Stroną opiekuje się:

seo-jarek.pl

www.mobilny-spawacz.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Adres: Borysławice Zamkowe 23, 62-640 Grzegorzew
E-mail: kontakt@mobilny-spawacz.pl
Tel. 697-780-452
NIP: 
 6662120999
REGON: 381290528